Jesteś tutaj: Home

PiS wybierał delegatów. Struktury partyjne mocno pokłócone

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 04 czerwiec 2016 23:18

W Bydgoszczy odbył się zjazd okręgowy Prawa i Sprawiedliwości, który dotyczył tylko wyboru delegatów na kongres krajowy, który odbędzie się w przyszłym miesiącu. Jak się okazało, spory wewnątrz struktur w okręgu bydgoskim są tak duże, że dochodziło do wielu sprzeczek.

 

Zanim zjazd rozpoczął się na dobre, przeprowadzono proces rejestracji delegatów. Obrady były bowiem zamknięte dla osób postronnych. Jak można było zauważyć, już wówczas rozgrywała się ważna część wyboru delegatów, gdyż od tego ilu delegatów zostanie dopuszczonych do obrad, zależał matematyczny podział głosów. Zjazd organizował poseł Tomasz Latos, stąd też nieprzyznanie statutu delegata działaczom sympatyzującym z europosłem Kosmą Złotowski, z wiceministrem Bartoszem Kownackim, czy posłem Łukaszem Schreiberem, wywoływało napięcia.

 

Szczególnie widoczne były one wśród inowrocławskich działaczy, gdzie wiele osób poinformowano, iż nie są członkami Prawa i Sprawiedliwości. Taką decyzję, datowaną na 26 lutego, otrzymał m.in. radny Rady Miejskiej Inowrocławia Maciej Basiński.

 

Zamieszanie przy rejestracji delegatów

 

Emocje obecne były również podczas zjazdu. Jak dowiedzieliśmy się od uczestników, wyjaśnień w tej sprawie oczekiwał poseł Łukasz Schreiber – Jego wystąpienie próbowało zagłuszyć buczeniem kilka osób. Włączył się do tego również poseł Piotr Król, który w czasie wystąpienia Schreibera zaintonował słowa ,,Jarosław” - relacjonuje nam anonimowo jeden z uczestników zjazdu. Brak jedności struktur w okręgu bydgoskim był zatem bardzo widoczny. Fakt ten potwierdza wiele osób z którymi rozmawialiśmy. Poseł Król zaprzecza jakoby taki incydent miał miejsca.

 

Zjazd wybrał 26-ciu delegatów, którzy otrzymali następującą liczbę głosów:

Sławomir Basiński 248

Roman Boczkowski 200

Paweł Bokiej 145

Paweł Drażdżewski 237

Grzegorz Goral 236

Karol Górski 138

Stanisław Grodzicki 227

Stanisław Jakubowski 189

Mirosław Jamroży 175

Michał Krzemkowski 152

Jerzy Łaganowski 139

Roman Mathew 149

Andrzej Mazurowicz 137

Teresa Misiewicz 139

Gustaw Nowicki 142

Szymon Róg 152

Marcin Różycki 142

Mariusz Skoczek 139

Grażyna Szabelska 142

Krzysztof Szulczyk 128

Adam Tchórzewski 136

Henryk Tokarz 135

Piotr Trzciński 144

Maria Warda 142

Jarosław Wenderlich 156

Tadeusz Wielgosz 133

 

Zjazd okręgowy PiS w Bydgoszczy odbywał się w Centrum-Targowo Wystawienniczym.