Jesteś tutaj: Home

PiS obsadził regionalny KRUS. Nie była to jednak prosta sprawa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 29 marzec 2016 12:32

Kilkanaście dni temu dyrektorem KRUS oddział w Bydgoszczy został Piotr Moskal. Odpowiadać będzie on za funkcjonowanie kasy rolniczego ubezpieczenia w województwie kujawsko-pomorskim. O samym kandydacie wiemy jednak niewiele – w 2014 roku startował ze swojego komitetu (niezależnego od PiS) do Rady Gminy Nowa Wieś Wielka. W swoim okręgu uzyskał najgorszy wynik.

W lutym na naszych łamach opublikowaliśmy nagranie z Sejmu, na którym poseł Tomasz Latos wraz z posłem Bartoszem Kownackim dość emocjonalnie ze sobą negocjują na środku sali sejmowej. Jednocześnie trwały głosowania nad programem Rodzina 500+. Na poniższym nagraniu widać, że emocje pomiędzy panami były wysokie:

 

Dzisiaj wiemy, iż główny temat tej rozmowy to była właśnie obsada stanowiska dyrektora KRUS. Kownacki widział na tym miejscu Romana Kujawę z powiatu sępoleńskiego. Miał on pomagać w kampanii wyborczej do parlamentu kandydatowi Solidarnej Polski Maciejowi Szocie (z Inowrocławia), co nie podobało się lokalnym strukturom Prawa i Sprawiedliwości. Działo się to niedługo później, gdy stanowisko dyrektorskie w agencji rolnej ARiMR przejęła działaczka partii Zbigniewa Ziobry.

 

Ostatecznie kandydatura Kujawy zatem upadła. Pojawił się mało znany, również w kręgach rolnych, Piotr Moskal. W PiS-ie słyszymy, że to również człowiek Kownackiego.