Jesteś tutaj: Home

Czy Sejm zablokuje przyjęcie imigrantów?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 07 luty 2016 19:00

W najbliższym tygodniu Sejm zająć ma się projektem uchwały przygotowanym przez posłów Ruchu Narodowego i popartym przez klub Kukiz15, który miałby wezwać premier Beatę Szydło do wycofania się z zobowiązań poprzedniego rządu.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wzywa rząd premier Beaty Szydło do zmiany stanowiska Polski w sprawie migrantów przybywających do Unii Europejskiej z obcych kręgów kulturowych – czytamy w projekcie uchwały.

 

Pod tym projektem podpisał się m.in. bydgoski poseł Paweł Skutecki. Reprezentantem wnioskodawców jest były przewodniczący Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki. Projekt do Sejmu trafił już w połowie listopada, ale dopiero teraz marszałek zdecydował się poddać go pod obrady plenarne.

 

Przyjęcie tej uchwały miałoby być ważnym argumentem dla polskiego rządu, aby na forum Unii Europejskiej wycofać się z deklaracji premier Ewy Kopacz. Klub poselski Kukiz15 zainicjował również zbiórkę podpisów o rozpisanie referendum w sprawie imigrantów.

 

26 listopada projekt uchwały opiniowała Komisja do Spraw Unii Europejskiej, która wnioskuje do Sejmu o odrzucenie propozycji. Wówczas od głosu wstrzymali się posłowie PiS, którzy mogą w najbliższym tygodniu zmienić zdanie.

 

Przeciwnicy tej inicjatywy uważają, iż wycofanie się z zobowiązań poprzedniego rządu sprawi, iż Polska nie będzie poważnie traktowana na szczeblu europejskim oraz utrudnić może dostęp do funduszy unijnych.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: