Jesteś tutaj: Home

Nasi posłowie biorą się lobbing na rzecz dróg wodnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 02 luty 2016 14:28
źródło: YouTube / Paweł Skutecki

W ubiegłym tygodniu poseł Paweł Skutecki z Kukiz15 złożył w Sejmie wniosek o powołanie Zespołu ds. Narodowego Programu Rewitalizacji, Rozwoju i Wykorzystania Potencjału Gospodarczego Polskich Rzek. Jego członkami mają zostać parlamentarzyści z całej Polski, którzy chcą rozwoju dróg wodnych, przy tej okazji podjęte mają zostać również zabiegi o szlaki przebiegające przez nasz region.

W Bydgoszczy krzyżują się dwie ważne drogi wodne E-40 i E-70. Przez miasto przebiega też ważna magistrala kolejowa łącząca Morze Bałtyckie z Morzem Adriatyckim, co stwarza doskonałą lokalizację dla budowy portu multimodalnego.

 

- W XV wieku Bydgoszcz przeżywała złote czasy dzięki Brdzie. Gdy po najeździe szwedzkim miasto podupadło, kolejnym impulsem do rozwoju była budowa Kanału Bydgoskiego – wyjaśnia w materiale filmowym zamieszczonym na YouTube poseł Paweł Skutecki. W jego opinii drogi wodne mogą być ponownie impulsem do rozwoju całego regionu.

 

Istnieje duża szansa, iż jedno z pierwszych posiedzeń zespołu odbędzie się w Bydgoszczy. Koncepcja powołania zespołu konsultowana była z lokalnym środowiskiem naukowym. Wśród członków zespołu znaleźć ma się również poseł Piotr Król z PiS.