Jesteś tutaj: Home

Rusza zbiórka podpisów o referendum ogólnokrajowe w sprawie przyjmowania imigrantów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 26 styczeń 2016 19:50

Posłowie klubu Kukiz15 rozpoczynają zbiórkę podpisów, o rozpisanie referendum, na drodze którego Polacy mieliby wypowiedzieć się, czy zgadzają się na przyjęcie przynajmniej kilku tysięcy imigrantów, na co zgodził się rząd PO-PSL. W naszym regionie podpisy zbierać będzie Młodzież Wszechpolska.

 

Inicjatywa referendalna przysługuje m.in. 500 tys. obywateli RP. I na takiej drodze posłowie Kukiz15 chcą wnieść projekt rozpisania referendum do Sejmu. Następnie ta izba parlamentu będzie musiała wyrazić zgodę na rozpisanie referendum.

 

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości prezentuje pogląd, iż nie ma argumentów, aby wycofać się z zobowiązań, które przyjął rząd PO w zakresie kwot imigranckich. My chcemy tego argumentu dostarczyć poprzez wyniki referendów – tłumaczy nam młody poseł Adam Andruszkiewicz, prezes Młodzieży Wszechpolskiej - Uważamy, że referendum pozwoli Polakom na wyrażenie opinii w tej sprawie. Jeżeli zachód chce nas uczyć demokracji, to my chcemy z niej skorzystać, dając obywatelom możliwość wypowiedzenia się w sprawie przyjmowania imigrantów.