Jesteś tutaj: Home

Młodzieżowe Koło PO odpowiada na apel Kcyni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 28 grudzień 2012 13:29

Pod koniec listopada Rada Miejska w Kcyni wystosowała apel o podjęcie wszelkich działań przewidzianych w prawie, mających doprowadzić do rewitalizacji linii kolejowej nr 356 na odcinku Bydgoszcz – Szubin - Kcynia – Gołańcz.

Apel ten kierowany był głównie do marszałka województwa, ministerstwa transportu i samorządowców z zainteresowanych gmin. Przed tygodniem na to stanowisko odpowiedziała Rada Miejska w Szubinie, która wystosowała podobny apel.

 

Widząc nastroje społeczne w powiecie nakielskim i duży problem bezrobocia, poparcia dla działań inwestycyjnych na tej linii kolejowej udzieliło także Młodzieżowe Koło Platformy Obywatelskiej, funkcjonujące w biurze posłanki Iwony Kozłowskiej.

 

Nasze koło w pełni popiera wszelkie inicjatywy mające na celu przywrócenie ruchu na tej trasie. Jest to niezwykle istotne, szczególnie dla osób szukających zatrudnienia, w dodatku wykształconych. Przez trudności w dojazdach mogą oni opuścić określone rejony i przenieść się tam, gdzie takiego problemu nie ma. Bardzo krzywdzące jest ignorowanie sprawy, szczególnie że w tym celu powstają petycje a głos ludzi powinien być najważniejszy.  Nie ma wątpliwości, że wszyscy potrzebujemy pociągów na trasie Kcynia- Bydgoszcz! Jest to kluczowe zadanie w ramach strategii rozwoju województwa – czytamy na stronie internetowej koła.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie