Jesteś tutaj: Home

Oceniamy radnych Sejmiku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 24 listopad 2015 21:35

Rok kadencji Sejmiku Województwa za nami. Od wielu lat zachodnia część województwa wydaje się marginalizowana przez Zarząd Województwa, czemu współwinni są radni. Wydaje się, że w obecnej kadencji mamy dość dobrą reprezentację, jeżeli porównamy z poprzednimi, ale cały czas politycznie ta część województwa jest marginalizowana.

 

Przygotowaliśmy swego rodzaju ranking radnych wojewódzkich, w którym wyróżniamy pracujących dla swoich wyborców najlepiej oraz najgorzej. Oceniamy tylko i wyłącznie radnych z okręgów nr 1,2 i 5 (zachodnia część kujawsko-pomorskiego). Jest to nasz redakcyjny subiektywny ranking.

 

Pozytywnie wyróżnieni:

1.Roman Jasiakiewicz – najbardziej aktywny radny tej kadencji. Na każdą sesję przygotowany, aktywne upomina się o sprawy Bydgoszczy, punktując błędy Zarządu Województwa. Na Sejmiku stara się promować probydgoskie inicjatywy.

2.Andrzej Walkowiak PiS – drugi najbardziej aktywny radny. Aktywnie zabiega o sprawy Bydgoszczy i promuje inicjatywy probydgoskie.

3.Marek Witkowski PiS – związany z ziemią sępoleńską. Upomina się o sprawiedliwsze traktowanie mieszkańców okręgów w północno-zachodniej części województwa.

4.Michał Krzemkowski PiS – domaga się sprawiedliwego traktowania Bydgoszczy, choć mógłby to robić dużo aktywniej

4.Dorota Jakuta PO – podobnie jak Krzemkowski zabiera okazyjnie głos w bydgoskich sprawach.

5.Ryszard Kierzek PSL – radny co prawda głosuje zgodnie z linią koalicji rządzącej, na naszą uwagę zasłużył jednak dzięki dużemu zaangażowaniu w problematykę rolniczą.

 

Negatywnie wyróżnieni:

Elżbieta Piniewska PO – radna reprezentująca Inowrocław, która bezkrytycznie popiera politykę koalicji, nie zważając na marginalizowanie jej miasta chociażby przy organizacji transportu publicznego.

Zbigniew Pawłowicz PO – od kilku dni poseł. Jego negatywna ocena związana jest głównie z tym, że kandydując do Sejmiku mówił o zmianie układu sił politycznych w województwie dzięki czemu PO uzyskała w Bydgoszczy nie najgorszy wynik. W Sejmiku te oczekiwania już zawiódł, będąc mało aktywnym radnym.

Adam Banaszak PiS (zawieszony) – poza tym, że nic nie wnosi, to można odnieść wrażenie, że patrzy przede wszystkim na możliwe korzyści z dobrych relacji z marszałkiem, co jest zresztą jedną z przyczyn jego zawieszenia przez władze PiS.

Dariusz Kurzawa PSL – jako wicemarszałek może znacznie więcej niż zwykły radny. Nie wykorzystuje jednak tego.

Paweł Knapik PO – lubi krytykować opozycję i bezkrytycznie popiera działania Zarządu Województwa.

 

Bez oceny:

Tadeusz Zaborowski PSL, Marek Domżała PSL, Agnieszka Kłopotek PSL, Jarosław Katulski PO, Eligiusz Patalas PSL