Jesteś tutaj: Home

Jasiakiewicz ma propozycję rozwiązania pata na kolei

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 20 listopad 2015 18:56

Dzień wejścia nowych rozkładów jazdy (13 grudnia) zbliża się wielkimi krokami, a cały czas nie wiemy kto będzie wykonywał przewozy na liniach zeelektryfikowanych kujawsko-pomorskiego – Arriva RP czy Przewozy Regionalne? Radny Roman Jasiakiewicz uważa, że dla przestrzegania prawa należy wydłużyć współpracę z Arrivą, a później zastanowić się co lepsze dla województwa.

 -Docierają do mnie informacje, że pracownicy Arrivy planują w poniedziałek protest. Ich zachowanie jest dla mnie zrozumiałe, gdyż protestować chcą wobec bezczynności marszałka i Zarządu Województwa wobec wyroku sądu przyznającego rację Arrivie. Dochodzi tutaj ze strony marszałka do łamania prawa, nie po raz pierwszy zresztą – przyznaje w rozmowie z nami radny Roman Jasiakiewicz.

 

W opinii Jasiakiewicza marszałek powinien przedłużyć współpracę z Arrivą na kolejne miesiące - Wówczas marszałek będzie mógł zgodnie z obowiązującymi procedurami zakończyć współpracę z Arrivą i zlecić usługę według swojego planu.

 

Przypomnijmy, Sąd Administracyjny przyznał rację Arrivie, gdyż marszałek nie zachował rocznego terminu, który jest wymagany przy zlecaniu zamówień w trybie z wolnej ręki.

 

Radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz uważa, że należałoby rozważyć przeprowadzenie przetargu - Sejmik Województwa corocznie dopłaca ogromne pieniądze do funkcjonowania połączeń kolejowych. Nie odtrącajmy zatem podmiotu, który oferuję przewozy taniej, na nie najgorszych warunkach. Skorzystajmy z lekcji jaką dają nam inne województwa, gdzie koszty utrzymania połączeń są mniejsze.