Jesteś tutaj: Home

Sejm ustalił składy komisji. Zobacz gdzie będą pracować nasi posłowie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 16 listopad 2015 22:55

Najsilniejszą reprezentację okręg bydgoski będzie miał w komisjach zdrowia, infrastruktury, energii i skarbu państwa oraz kontroli państwowej. Sejm przyjął w poniedziałek późnym wieczorem podział parlamentarzystów na komisje sejmowe. W trakcie kadencji będzie on się zmieniał.

 

W Komisji Zdrowia zasiadać będzie poseł Tomasz Latos (PiS), który był jej przewodniczącym przez ostatnie lata oraz poseł Paweł Skutecki (Kukiz15). Członkiem Komisji Zdrowia został też były dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy Zbigniew Pawłowicz.

 

Poseł Latos zasiądzie dodatkowo w Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, zaś Skutecki w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

 

Dwóch reprezentantów będziemy mieli także w Komisji Infrastruktury. Do posła Piotra Króla (PiS), w tej kadencji dołączy Paweł Olszewski (PO), który przez ostatnie miesiące pracował w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

 

Król zasiada ponadto w Komisji Energii i Skarbu Państwa razem z posłanką Ewą Kozanecką (PiS).

 

Podobną liczbę posłów nasz okręg będzie miał w Komisji Kontroli Państwowej, gdzie obok Kozaneckiej zasiadać będzie posłanka Teresa Piotrowska (PO). Piotrowska będzie pracować także w Komisji ds. Łączności z Polakami za granicą.

 

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki (PiS) zasiadać będzie w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

 

Młody poseł Łukasz Schreiber (PiS) pracować będzie w Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz Komisji Finansów Publicznych.

 

Poseł Krzysztof Brejza (PO) z Inowrocławia został powołany do Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

 

Reprezentujący Nowoczesną Michał Stasiński będzie członkiem Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz Komisji ds. Unii Europejskiej.

 

Eugeniusz Kłopotek (PSL) będzie członkiem Komisji Ustawodawczej.

 

Należy tutaj nadmienić, iż podział na komisje odbywa się wewnątrz klubów parlamentarnych. Stąd też posłowie niekiedy nie trafiają do tych komisji, do których by chcieli. Poseł Schreiber w rozmowie z nami zapowiadał chęć pracy w Komisji Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Regionalnego, w której ostatecznie się nie znalazł.