Jesteś tutaj: Home

Posłowie złożyli ślubowanie. Premier Kopacz dymisję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 12 listopad 2015 15:43

Trwa I posiedzenie Sejmu VIII kadencji, wkrótce rozpocznie się też I posiedzenie Senatu. Ewa Kopacz złożyła dzisiaj dymisję swojego rządu, przestrzegając przy tym Prawo i Sprawiedliwość, przed zmarnowaniem dorobku 8-letnich rządów PO i PSL.

 

I posiedzenie Sejmu otworzył marszałek senior Kornel Morawiecki, będący najstarszym wybranym posłem. Morawiecki mówił o wielkiej odpowiedzialności jaką podejmują nowi posłowie – Moim marzeniem jest zmiana Konstytucji – wyjaśniał. Nowa Konstytucja miałaby naprawiać niedoskonałości obecnego prawa.

 

- Nie możemy zgadzać się na panowanie pieniądza nad polityką i prawdą – podkreślał Morawiecki. Jego wystąpienie zostało przyjęte oklaskami na stojąco prawie wszystkich posłów, z koalicji i opozycji.

 

Przed Morawieckim przed nowym Sejmem wystąpił prezydent Andrzej Duda. Wyraził on podziękowanie dla Państwowej Komisji Wyborczej, która w jego opinii bardzo dobrze przeprowadziła wybory, dlatego dzisiaj nikt nie kwestionuje wyników wyborów. Prezydent pozytywnie ocenił fakt, iż w ławach poselskich zasiadać będzie wielu młodych posłów. Mówił on o potrzebie współgrania dla Polski młodości i doświadczenia.

 

Głowa państwa zaapelowała do posłów o większą kulturę polityczną na sali sejmowej, aby stwierdzenie ,,język parlamentarny” nie kojarzyło się Polakom negatywnie.

 

Następnie dymisję złożyła premier Ewa Kopacz, która następnie przestrzegała formowany rząd - Jeżeli będziecie niszczyć wszystko co zbudowali Polacy przez ostatnie ćwierć wieku, jesteśmy gotowi was powstrzymać.

 

Dzisiejsze obrady relacjonujemy dla Państwa bezpośrednio z Sejmu. W piątek przedstawimy materiał filmowy. Napiszemy także o ważnych kwestiach poruszanych dzisiaj w kuluarach dla naszego regionu.