Jesteś tutaj: Home

W oczekiwaniu na wyniki wyborów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 26 październik 2015 12:52

W skali kraju wybory parlamentarne wygrywa Prawo i Sprawiedliwość. PKW planuje ogłosić wstępne wyniki wyborów dopiero wieczorem, wówczas mamy się dowiedzieć jakie komitety wezmą udział w podziale mandatów. Z sondażowych wyników wyborów wynika, że będzie to: PiS, PO, Kukiz15, Nowoczesna i PSL. Do jutra przyjdzie nam natomiast poczekać na nazwiska przyszłych posłów.

 

Okręg bydgoski liczy 12 mandatów, szacuje się, że PiS uzyska 5-6 mandatów, PO 2-3, po jednym przypadnie Kukizowi, Nowoczesnej i PSL.

 

Niemal pewne jest, że posłami zostaną Tomasz Latos i Piotr Król. Duże szanse na mandat ma poseł Bartosz Kownacki. Walka o pozostałe mandaty w PiS toczyć się będzie pomiędzy: Ewą Kozanecką, Łukaszem Schreiberem i Grażyną Szabelską. Nieco w tyle zostają Andrzej Walkowiak i Edmund Mikołajczak z Inowrocławia.

 

W PO mandat na pewno uzyska Zbigniew Pawłowicz, duże szanse ma też minister Teresa Piotrowska i poseł Krzysztof Brejza. Paweł Olszewski znajdzie się w Sejmie, jeżeli PO uzyska 4 mandaty.

 

Posłem powinien zostać też Paweł Skutecki z listy Kukiz15, Michał Stasiński z Nowoczesnej, w PSL walka toczy się o mandat pomiędzy posłem Eugeniuszem Kłopotkiem i wicemarszałkiem województwa Dariuszem Kurzawą.

 

Ze wstępnych informacji wynika, że do Senatu wybrany zostanie ponownie Andrzej Kobiak. Są to dane jednak dotyczące bezpośrednio Bydgoszczy, być może na korzyść Marka Gralika zagłosowały powiaty: bydgoski, świecki i tucholski.