Jesteś tutaj: Home

PiS-owski spadochroniarz ląduje w Toruniu a nie w Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 01 wrzesień 2015 00:12

Wszystko zanosi się na to, że liderem listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim będzie poseł Tomasz Latos, z drugiego miejsca wystartuje natomiast Piotr Król. Jedynkę z Warszawy otrzymali natomiast torunianie.

Oficjalne listy PiS powinniśmy poznać w środę. Pewne wydaje się jednak, że bydgoską listę otworzy Latos, zaś toruńską Krzysztof Czabański. Przez chwilę istniało ryzyko, że do Bydgoszczy trafi także spadochroniarz, ale najwidoczniej władze partii zauważyły, że bydgoszczanie nie lubią takiego traktowania.

 

Ze spadochroniarzem na czele listy będzie musiał się natomiast pogodzić okręg toruńsko-włocławski. Tam wystartuje bowiem z pierwszego miejsca Krzysztof Czabański, były prezes PAP i Polskiego Radia.

 

Ostatnie miesiące nie były zbyt szczęśliwe dla toruńsko-włocławskiego PiS. Za sprawą tzw. afery madryckiej. Z partii odszedł wówczas poseł Zbigniew Girzyński z Włocławka, a wydający się liderem struktur w tym okręgu Łukasz Zbonikowski z Włocławka, będzie się ze swoich podróży zagranicznych tłumaczył przed prokuraturą.