Jesteś tutaj: Home

Jasiakiewicz upomina się o integrację taryfową Inowrocławia i Nakła z Bydgoszczą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 25 sierpień 2015 18:47

W lutym Rada Miasta Bydgoszczy zaapelowała do Sejmiku o umożliwienie korzystania na jednym bilecie z kolei oraz bydgoskiej komunikacji miejskiej dojeżdżającym z Inowrocławia oraz Nakła nad Notecią. Sejmik do dnia dzisiejszego nie raczył odnieść się do tego wystąpienia.

 

O apelu bydgoskiego samorządu postanowił w poniedziałek na sesji Sejmiku przypomnieć radny Roman Jasiakiewicz - 25 lutego bieżącego roku Rada Miasta Bydgoszczy wystąpiła z apelem o rewitalizację linii nr 356 oraz o integrację taryfową między Inowrocławiem i Bydgoszczą oraz Nakłem i Bydgoszczą w ramach komunikacji miejskiej. Dotąd Rada Miasta i przewodniczący nie otrzymali odpowiedzi.

 

Pasażerowie z powiatu inowrocławskiego oraz nakielskiego dzięki takiemu rozwiązaniu zyskaliby większy komfort (nie trzeba będzie się martwić o bilety autobusowe), w przypadku takiej konfiguracji wspólnego bilety są dodatkowo tańsze.

 

Od wielu lat w Inowrocławiu mówi się o potrzebie wejścia do BiT City, czyli systemu szybkiej kolei miejskiej. Realizacja postulatów Rady Miasta Bydgoszczy oraz radnego Romana Jasiakiewicza, w dużej mierze by konsumowała te oczekiwania. Ważne będzie jednak także zwiększenie liczby pociągów na trasie Inowrocław – Bydgoszcz.