Jesteś tutaj: Home

Do Gdańska szybciej kosztem Laskowic Pomorskich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 23 sierpień 2015 00:42

W Świeciu radni i mieszkańcy protestują przeciwko planom przewoźnika PKP Intercity, który od grudnia planuje ograniczyć zatrzymywanie się swoich pociągów w Laskowicach Pomorskich. Jeżeli te plany wejdą w życie, to w Laskowicach nie zatrzyma się większość pociągów relacji Poznań – Gdańsk.

O problemie poinformował nas świecki radny Robert Bocian z partii KORWiN. Wystosował on do władz PKP Interecity List Otwarty, w którym wyjaśnia, że wykluczenie z rozkładu jazdy stacji w Laskowicach Pomorskich uderzy w mieszkańców Świecia oraz okolicznych powiatów, gdyż najbliższe stacje, gdzie zatrzymywać się będą pociągi pośpieszne (Bydgoszcz i Tczew) oddalone są kilkadziesiąt kilometrów.

 

Zamiary PKP Intercity bezpośrednio utrudnią codzienne życie pasażerów korzystających z usług wszystkich spółek kolejowych na tej stacji – pisze w liście radny Robert Bocian.

 

W sprawę zaangażowanych jest znacznie więcej świeckich samorządowców. Urząd Miasta na swojej stronie internetowej apeluje do mieszkańców o wysyłanie protestów.

 

PKP Intercity chce w ten sposób skrócić czas przejazdu z Poznania do Trójmiasta.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: