Jesteś tutaj: Home

W Sejmie o kujawsko-pomorskim RPO

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 10 lipiec 2015 19:46

Poseł Piotr Król wygłosił z mównicy sejmowej oświadczenie, w którym wyraził oczekiwanie przeprowadzenia przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju kontroli w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu – chodzi o krytykowane przez bydgoski samorząd uszczegółowione opisy RPO.

 

Pod koniec 96-tego posiedzenia Sejmu VII kadencji poseł Piotr Król zdecydował się wygłosić oświadczenie, w którym odniósł się do Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych RPO, które zostało przyjęte przez Zarząd Województwa kujawsko-pomorskiego - W mojej ocenie zapisy tego dokumentu uniemożliwią Bydgoszczy, przypomnę największemu miastu województwa kujawsko-pomorskiego, pozyskanie środków.

 

Następnie parlamentarzysta wymienił zagrożone inwestycje, czyli II etap budowy Trasy Uniwersyteckiej, budowę ścieżek rowerowych oraz budowę szkoły i przedszkola w Fordonie, gdzie podkreślał, że jest to największa dzielnica miasta.

 

- Przy tego typu polityce może dojść do ewidentnego naruszenia równowagi w przyznawaniu środków unijnych z poszkodowaniem największego miasta regionu, a co za tym idzie mieszkańców Bydgoszczy i to co mówili radni sejmikowi we wspólnym apelu, jeszcze na etapie przed rozpisaniem konkursu, będzie wiadomo kto te pieniądze otrzyma, a tym bardziej kto ich nie otrzyma. Dlatego pragnę poinformować z mównicy sejmowej, że zwrócę się z interpelacją do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju z prośbą o przeprowadzenie kontroli w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.