Jesteś tutaj: Home

Zjednoczona lewica postawi na kogoś z Warszawy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 07 lipiec 2015 20:11

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, którego liderem jest Jan Guz podjęło inicjatywę zjednoczenia będącej w kryzysie lewicy przed wyborami parlamentarnymi. Celem jest zjednoczenie różnych obozów lewicy z SLD Leszka Millera i środowiskiem Janusza Palikota.

Liderką zespołu programowego nowego tworzącego się tworu została Barbara Nowacka – działaczka feministyczna, która blisko współpracowała z Januszem Palikotem. W okręgu bydgoskim, który był zawsze silnym bastionem lewicy skupionej wokół Sojuszu Lewicy Demokratycznej brakuje jednak charyzmatycznych liderów i niewykluczone, że mandat u nas uzyska osoba niezwiązana kompletnie z regionem.

 

Uchodząca za podporę Klubu Parlamentarnego SLD posłanka Anna Bańkowska najprawdopodobniej w wyborach nie wystartuje. W spekulacjach jako liderka listy pojawia się Kazimiera Szczuka, która startowała od nas w przeszłości do Parlamentu Europejskiego. Usłyszeć można także nazwisko prof. Magdaleny Środy, znanej głównie z wypowiedzi na tematy światopoglądowe.

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica