Jesteś tutaj: Home

Radosław Sikorski złoży dymisję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 10 czerwiec 2015 18:57

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że Marszałek Sejmu Radosław Sikorski w najbliższym czasie zrezygnuje ze swojej funkcji. Ma być to konsekwencja jego udziału w tzw. aferze taśmowej.

 Za sprawą ujawnienia przez Zbigniewa Stonogę akt śledztwa prowadzonego przez warszawską prokuraturę w sprawie tzw. afery taśmowej, podsłuchane rozmowy najwyższych przedstawicieli państwa, stały się dla opinii publicznej ponownie tematem numer jeden. Tym razem premier Ewa Kopacz decyduje się jednak zdjąć z pierwszego frontu głównych aktorów tych taśm.

 

Afera taśmowa wybuchła przed rokiem, gdy opublikowano m.in. rozmowę Radosława Sikorskiego z Janem Vincentem Rostowskim. Dzisiaj premier zapowiadała, że oboje stracą swoje funkcję. Rostowski obecnie jest członkiem zespołu doradców przy premier.

 

Premier Ewa Kopacz liczy, że w ten sposób uda się odzyskać rządowi zaufanie społeczne.

 

Dymisję złożyć mają ponadto: Andrzej Biernat, Włodzimierz Karpiński, Bartosz Arłukowicz, Rafał Baniak, Stanisław Gawłowski i Tomasz Tomczykiewicz.

 

Baniak pełni funkcję wiceministra skarbu, jego nazwisko pojawia się wobec rozmów z udziałem biznesmena Jana Kulczyka, który przejął od Skarbu Państwa akcję Ciech, którego ważne zakłady mieszczą się w Inowrocławiu i Janikowie.