Jesteś tutaj: Home

ZIT zatwierdzony przez Komitet Sterujący

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 28 maj 2015 14:36

Dzisiaj odbyło się posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT, na którym jak informuje nas bydgoski ratusz, jednogłośnie zaakceptowano treść nowego porozumienia. Uroczyste jego podpisanie zaplanowano na 29 czerwca, gdyż w tej sprawie będą musiały wypowiedzieć się też niektóre rady gmin, w tym Rada Miasta Bydgoszczy.

 

W myśl tego porozumienia Prezydent Miasta Bydgoszczy będzie reprezentował wszystkich członków porozumienia ZIT i będzie odpowiadał za realizację ZIT. To kolejny i bardzo ważny krok w kierunku pozyskania ponad 300 mln EUR na zadania realizowane w ramach ZIT – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

 

Treść aneksu do obowiązującego od kwietnia ubiegłego roku porozumienia, w najbliższym czasie zostanie przedstawiona bydgoskim radnym, którzy będą musieli zmiany zaakceptować w głosowaniu. Najprawdopodobniej radni będą debatować o tym na sesji w dniu 24 czerwca.

 

Nieoficjalnie możemy jednak wspomnieć, o czym już wcześniej pisaliśmy, że aneks zawiera furtkę do przekształcenia porozumienia w stowarzyszenie w przyszłości.