Jesteś tutaj: Home

,,To dopiero początek zmian w Polsce”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 24 maj 2015 23:09

Dopiero o godzinie 22:30 poznaliśmy sondażowe wyniki wyborów, w których Andrzej Duda uzyskał 53% (IPSOS dla TVN) i to najprawdopodobniej on zostanie prezydentem Rzeczypospolitej w kadencji 2015-2020. Jego sztabowcy w regionie nie kryją radości, ale też mówią, że jeszcze wiele ciężkiej pracy przed nimi.

 

Jako pierwszy przemówił po ogłoszeniu sondażowych wyników Bronisław Komorowski, który z jednej strony podkreślił, że taki był demokratyczny wybór Polaków, z drugiej zaś wzywał swoje środowisko Platformy Obywatelskiej do pospolitego ruszenia, mając zapewne na myśli wybory parlamentarne na jesieni.

 

Andrzej Duda z kolei dużo uwagi w swoim wystąpieniu poświęcił szczególnej roli prezydenta, jako organu wybieranego bezpośrednio przez naród, który powinien w sprawach społecznych stać po stronie obywateli. Dokładnie o tym samym Duda mówił na wiecu wyborczy w Kruszwicy pod Mysią Wieżą.

 

- Jesteśmy szczęśliwy z tego powodu, że Polacy opowiedzieli się za zmianą. Przed nami jednak jeszcze bardzo dużo pracy, gdyż te wybory to dopiero początek zmian w Polsce – komentuje wyniki wyborów Łukasz Schreiber, z bydgoskiego sztabu Andrzeja Dudy.

 

W swoim wystąpieniu prezydent elekt Andrzej Duda podziękował wszystkim Polakom, którzy poszli na wybory, także wyborcom Bronisława Komorowskiego, przy okazji dając do zrozumienia, że zakończą się w Polsce podziały, które chociażby w tych wyborach były widoczne.