Jesteś tutaj: Home

Według sondażowych wyników I turę wygrywa Andrzej Duda

Napisane przez  Redakcja / TVP Info Opublikowano w Regionalne niedziela, 10 maj 2015 21:14

Głosowanie zakończyło się zgodnie z planem o godzinie 21:00. Według wyników Exit Polls przygotowanych przez instytut IPSOS dla TVP I turę wygrał Andrzej Duda z poparciem 34,8%. Drugi wynik uzyskał urzędujący prezydent Bronisław Komorowski z poparciem – 32,2%.

Ostateczne wyniki I tury mogą odbiegać od wyników sondażowych, nie mniej jednak pewne już jest raczej to, że będzie potrzebna 24 maja II tura.

 

 

Trzeci wynik uzyskał piosenkarz Paweł Kukiz – 20,3%, zaś czwarty Janusz Korwin-Mikke 4,4%. Próg dwuprocentowy przekroczyła także kandydatka SLD Magdalena Ogórek – 2,4%. Kandydat PSL uzyskał 1,6% poparcia, Janusz Palikot 1,5%, Grzegorz Braun 1,1%, Marian Kowalski z Ruchu Narodowego 0,8%, Jacek Wilk z Nowej Prawicy 0,6%, zaś stawkę zamyka Paweł Tanajno 0,3%.

 

PKW informuje, że nie bedzie publikować szczątkowych wyników wyborów, stąd też pozostaje nam czekać na zliczenie całkowitych wyników, na co jest nadzieja już w poniedziałek. Zapewne do tego czasu nie poznamy także oficjalnych danych na temat frekwencji do godziny 21:00.Zliczone przez siebie wyniki wyborów, zamierza w nocy opublikować Prawo i Sprawiedliwość.