Jesteś tutaj: Home

Przydatne informacje na temat wyborów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 09 maj 2015 15:45

Polacy w niedziele 10 maja wybierają najwyższego przedstawiciela władz Rzeczypospolitej, będącego gwarantem ciągłości państwa polskiego. Głosowanie odbywać będzie się w godzinach 7:00-21:00.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich wyborach, głosować będziemy w rozlokowanych w okolicach naszego miejsca zamieszkania Obwodowych Komisjach Wyborczych. Chcąc zagłosować powinniśmy mieć ze sobą dokument tożsamości, najlepiej dowód osobisty lub paszport. Po sprawdzeniu naszej tożsamości przez członka obwodowej komisji otrzymamy kartę do głosowania, na której znajdują się imiona i nazwiska 11 kandydatów w kolejności alfabetycznej.

 

Wyborca chcąc oddać głos ważny, powinien zaznaczyć w kratce przy nazwisku popieranego kandydata ,,x”. Zaznaczenie kilku kandydatów oznaczać będzie oddanie głosu nieważnego.

 

Wyniki I tury wyborów powinniśmy poznać w ciągu kilku godzin po głosowaniu. Państwowa Komisja Wyborcza przewiduje, że ostateczne wyniki (ze zliczeniem każdego głosu) powinny być podane najpóźniej do godzin porannych we wtorek.

 

Jeżeli żaden z kandydatów nie uzyska poparcia powyżej 50%, to w dniu 24 maja odbędzie się II tura, z udziałem dwójki kandydatów, o najwyższym poparciu w I turze.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica