Jesteś tutaj: Home

Pierwsze testy informatycznego systemu wyborczego pozytywne

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 21 kwiecień 2015 22:25

Państwowa Komisja Wyborcza pozytywnie ocenia pierwsze testy systemu informatycznego, który ma wspomagać obsługę wyborów Prezydenta RP, które odbędą się w niedziele 10 maja. Troska o jego stan jest uzasadniona, gdyż w czasie jesiennych wyborów samorządowych, awaria infrastruktury informatycznej doprowadziła do chaosu.

Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że na posiedzeniu dnia 20 kwietnia 2015 r. zapoznała się z wynikami ogólnopolskiego testu systemu informatycznego wspomagającego obsługę wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na podstawie przedstawionego raportu stwierdzono, że test nie ujawnił żadnych nieprawidłowości funkcjonalnych. Komisja z zadowoleniem przyjęła postęp prac nad nowym oprogramowaniem WOW (Wsparcie Organów Wyborczych) – pisze PKW w komunikacie z poniedziałku 20 kwietnia.

 

Test obciążeniowy przeprowadzono także we wtorek 21 kwietnia, w czasie którego w godzinach 8:00-12:00 wprowadzono ok. 9 tys. protokołów - Test wykazał poprawne funkcjonowanie użytych elementów aplikacji. System działał sprawnie, stabilnie, nie odnotowano przeciążeń ani spowolnionej reakcji. W trakcie symulacji błędów i ostrzeżeń system reagował prawidłowo. Nie natrafiono na żadne problemy związane z niepoprawnym zachowaniem kalkulatora wyborczego. Nie stwierdzono błędów krytycznych uniemożliwiających pracę w programie oraz takich, które wskazywałyby na niewłaściwe założenia projektu w testowanym zakresie – informuje Państwowa Komisja Wyborcza.

 

Test generalny zaplanowany jest na dzień 28 kwietnia.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.