Jesteś tutaj: Home

Konkurs Lady D. dla aktywnych niepełnosprawnych kobiet

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 17 kwiecień 2015 17:49

Parlamentarna Grupa Kobiet organizuje kolejną edycję Konkursu Lady im. Krystyny Bochenek, które celem jest wyróżnienie najbardziej aktywnych kobiet. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się etap wojewódzki konkurs, który organizują posłanki Iwona Kozłowska i Domicela Kopaczewska.

Nazwa konkursu Lady D nawiązuje do angielskiego słowa ,,disabled”, czyli wykluczona. Choć jak przyznaje posłanka Iwona Kozłowska, często osoby niepełnosprawne mają większe poczucie obowiązku od ludzi w pełni sprawnych, dlatego zdecydowano się na organizację tego konkursu. Posłanka do udziału w nim zaprosiła wspólnie z organizacjami współorganizującymi dzieło: Aleksandrą Gierej z kujawsko-pomorskiego oddziału PRFON oraz Jolantą Pisarskiej-Bitowt z Ligi Kobiet Polskich.

 

Konkurs prowadzony będzie w piecu kategoriach:

-,,Dobry Start” dla dziewcząt i kobiet w wieku 15-26

-,,Kultura i Sztuka”

-,,Sport”

-,,Życie Społeczne” - dla pań zaangażowanych w organizacje działające na rzecz niepełnosprawnych

-,,Życie Zawodowe” - dla kobiet pracujących zawodowo na rzecz niepełnosprawnych

 

Zgłoszenie do 15 maja przyjmuje biuro posłanki Iwony Kozłowskiej. Szczegółowy regulamin i formularze dostępne są na stronie – www.iwonakozlowska.pl

 

Laureatki w poszczególnych kategoriach nagrodzi specjalna kapituła. W czerwcu planowana jest też uroczysta gala kończąca konkurs na etapie wojewódzkim. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła wojewoda Ewa Mes i marszałek województwa Piotr Całbecki.

 

 

Zwyciężczynie poszczególnych kategoriach wezmą udział w edycji ogólnopolskiej konkursu, który podsumowany będzie w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.