Jesteś tutaj: Home

Komisja Europejska informuje, że S5 nie będzie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 27 listopad 2012 00:15

Komisarz Johannes Hahna w imieniu Komisji Europejskiej poinformował europosła Janusza Zemke, że droga ekspresowa S5 w najbliższym czasie nie powstanie.

 

Z powodu ograniczonych środków finansowych polskie władze podjęły decyzję o wycofaniu budowy odcinka drogi S-5 Bydgoszcz-Nowe Marzy z listy projektów zaplanowanych do zrealizowania w ramach obecnej perspektywy finansowej – informuje Komisja Europejska.

W dalszej części odpowiedzi czytamy - W ramach projektu „Budowa drogi ekspresowej S-5 Żnin-Gniezno, odcinek Mielno-Gniezno” w obecnym okresie współfinansowana będzie jedynie budowa niewielkiej części odcinka drogi S-5 Gniezno-Bydgoszcz (tj. Gniezno-Mielno). Według informacji otrzymanych przez nas od polskich władz prace na tym odcinku powinny rozpocząć się w 2013 r., w zależności od dostępnych środków finansowych.”

 

Dla nas nie jest to nowa informacja, gdyż już w połowie sierpnia przedstawiciel ministerstw transportu poinformował Instytut Rozwoju Bydgoszczy, że budowa drogi S5 może zostać zrealizowana w latach 2014-2020 pod waryunkiem, że znadją się na to środki.

Odpowiedź KE pokazuje jednak wyraźnie, że problemem nie jest brak środków po stronie Unii Europejskiej lecz polskiego rządu.

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica