Jesteś tutaj: Home

Wieści z frontu walki o prezydenturę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 14 marzec 2015 19:06

Kampania prezydencka coraz bardziej się rozpędza, co widać było także w naszym regionie. Kujawy odwiedził prezydent Bronisław Komorowski – owoce jego wizyty zaś stały się jednym z głównych tematów ogólnopolskich. Przed nami natomiast kolejny ciekawy tydzień, bo we wtorek w Bydgoszczy wylądować ma ,,Air Korwin One”.

We wtorek 10 marca ,,Bronkobus” z prezydentem Bronisławem Komorowskim na pokładzie odbył podróż przed Kujawy. Spotkania z głową państwa odbyły się w Aleksandrowie Kujawskim, Pakości i Mogilnie. To pierwsze miasto w mediach stało się jednak najsłynniejsze, gdyż kontrowersje budzi ściągnięcie dla wyższej frekwencji przedszkolaków. Swoje pięć minut w przestrzeni publicznej uzyskała dzięki temu była kurator oświaty w powiecie włocławskim, obecnie posłanka i liderka włocławskich struktur PO Domicela Kopaczeska, wobec której kierowane są zarzuty za ten incydent.

 

W Pakości przedszkolaków już nie zorganizowano, a prezydent przyjęty został dość ciepło.

 

-Tu z tego pogranicza Wielkopolski i Kujaw, z terenów Pałuk, są szczególnie ważne i dobre wzorce gospodarności, pozytywnego stosunku dla państwa, umiejętności i kultury pracy, kultury rolnej także. Zawsze myślałem o tym, że warto pokazywać całej Polsce takie regiony i takie miejscowości, które chciałoby się, aby pewne wzorce obywatelskości i pracowitości rozpowszechniły się na cały kraj – mówił na pakoskim rynku Komorowski.

 

W tym tygodniu kujawsko-pomorskie odwiedził także kandydat na prezydenta Grzegorz Braun, który wieszczy upadek demokracji i powrót monarchii. PiS natomiast w sobotę zawiązał Bydgoski Komitet Poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy. Jak pamiętamy kandydat Prawa i Sprawiedliwości nasz region już odwiedził.

 

We wtorek do Bydgoszczy przylecieć ma samolot ,,Air Korwin One”, tak przynajmniej został okrzyknięty przez fanów Janusza Korwin-Mikke. Polityk przez najbliższe dwa tygodnie będzie podróżował po Polsce samolotem, który jak wyjaśnia jest szybszy od autokaru i według jego rachunków tańszy w eksploatacji. I pomyśleć, że sztab Bronisława Komorowskiego wypuścił w Polskę aż 16 ,,Bronkobusów”.

 

Spotkanie z Januszem Korwin-Mikke w Bydgoszczy odbędzie się o godzinie 18:15 w Kinoteatrze Adria przy ulicy Toruńskiej 30. Następnie lider partii KORWiN o godzinie 20:15 będzie gościł w Cechu Rzemiosł Różnych przy ulicy Poznańskiej 36 w Inowrocławiu.

 

Na zakończenie należy przypomnieć, że prezydent Ryszard Brejza do dzisiaj nie poinformował – ile kosztowała inowrocławian jego wizyta w Katowicach w dniu 14 lutego.