Jesteś tutaj: Home

Świecie ma najlepszy serwis internetowy w województwie

Napisane przez  Ł.R. / Wspólnota Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 09 marzec 2015 00:38

Magazyn ,,Wspólnota” w ubiegłym roku ocenił funkcjonowanie oficjalnych serwisów internetowych gmin. W najlepszej dwudziestce z kujawsko-pomorskiego znalazła się tylko strona Urzędu Miejskiego w Świeciu, który jak zaglądamy głębiej do raportu okazał się najlepszy.

Autorzy rankingu zaprosili 400 samorządów, z tego zaproszenia skorzystało tylko 140. Oceniano funkcjonalność strony głównej, działanie wyszukiwarki, treści, dostępność oraz ułatwienia dla użytkowników.

 

Najsilniejsze strony serwisu internetowego – www.swiecie.eu to strona główna i dostępność (stopień skomplikowania budowy treści). W obu kategoriach świecki ratusz uzyskał maksymalną liczbę punktów. Najgorzej wypadły dodatkowe ułatwienia dla użytkowników.

 

Na drugim miejscu uplasował się serwis leżącego we wschodniej Wielkopolsce Wągrowca. Najwyżej notowanym miastem wojewódzkim jest Kraków na czwartym miejscu.

 

Mniej więcej w połowie stawki znalazł się serwis Bydgoszczy (www.bydgoszcz.pl), który uzyskał ocenę ogólną 65,31 (Świecie 100). Najwyższej oceniono funkcjonowanie strony głównej (94,44), najniżej wyszukiwarkę (35,29) i dostępność (42,86).

 

Nieco lepiej wypadł Inowrocław (www.inowroclaw.pl) z oceną ogólną 66,90. Najwyższa ocena podobnie jak w przypadku Bydgoszczy dotyczy strony głównej (88,89), najniżej wypadła natomiast dostępność (21,43). Wynik Inowrocławia ratuje jednak funkcjonalność wyszukiwarki (70,59).

 

W audycie nie zdecydowały się wziąć samorządy z powiatu nakielskiego, ani żadne pozostałe miasta prezydenckie z kujawsko-pomorskiego: Toruń, Włocławek i Grudziądz.

 

Za stronę główną serwis Świecie.eu uzyskał maksymalną liczbę punktów