Jesteś tutaj: Home

Z Andrzejem Dudą o rolnictwie w Sępólnie Krajeńskim

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 21 luty 2015 20:17

Kandydat na prezydenta Andrzej Duda gości w naszym regionie, w piątek na hali targowej spotkał się z mieszkańcami Sępólna Krajeńskiego. Dominującym tematem było rolnictwo.

- W Sępólnie stanęliśmy jako pierwsi rolnicy w kujawsko-pomorskim do protestu. Panie Andrzeju stoimy bez kozery w hali targowej. Tu sprzedaje się wszystko, handlują cudzoziemcy, Polacy, natomiast bardzo mało handluje tutaj rolników, a w ogóle nie handlują żywnością przetworzoną ze swoich gospodarstw. Mamy nadzieje w panu, że zyskamy orędownika, budowniczego narodowej polityki rolnej. Pokładamy wielkie nadzieje i ufamy, że pan nas nie zawiedzie – powiedział na wstępie radny województwa Marek Witkowski.

 

- Jest rzeczywiście taka sytuacja, że rolnicy od lat borykają się z różnymi trudnościami. Poczynając od kryzysu na rynku rolnym, który powodu już od szeregu lat spadek cen produktów rolnych, problemy z mlekiem, kwoty mleczne, kary z Brukseli – wyjaśniał europoseł Andrzej Duda - Jeżeli prezydent jest wybrany przez naród, to jest wybrany również przez rolników, więc co prezydent zrobił, aby im pomóc? Żeby wyrównać dopłaty bezpośrednie, do poziomu takiego, co mają w krajach Starej Unii? Co prezydent zrobił w sprawie embarga Rosyjskiego? To co polscy rolnicy dostają, to są marne grosze w stosunku do tego co powinni dostać.

 

Zdaniem Dudy rząd od 8 lat lekceważy problemy rolnictwa i dzieje się to przy udziale partii wywodzącej się ze wsi – Polskiego Stronnictwa Ludowego.