Jesteś tutaj: Home

Poseł alarmuje: Poczta planuje duże zwolnienia w naszym regionie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 12 luty 2015 13:20

Duży niepokój wobec planów zarządu Poczty Polskiej w sprawach dotyczących zatrudnienia wyraził poseł Piotr Król. Przewiduje on, że w regionie bydgoskim pracę stracić ma 342 pracowników. Problem w przyszłym tygodniu ma się zająć sejmowa Komisja Infrastruktury.

 

- Z przykrością stwierdzam, że zarząd Poczty Polskiej planuje w regionie bydgoskim planuje zwolnienie blisko 342 osób. Co najbardziej przerażające, to planowane zwolnienia w służbie doręczeń, czyli listonoszy i doręczycieli paczek – mówił na konferencji prasowej odbywającej się na tle bydgoskiej poczty głównej poseł Piotr Król Podkreślał on, że od kilku lat prowadzone są działania na rzecz zmniejszenia zatrudnia.

 

- Planuje się u nas zaraz po Warszawie, Krakowie i Poznaniu największe zwolnienia. Jest to tym trudniejsze do zaakceptowania, że Bydgoszcz i kujawsko-pomorskie jeżeli chodzi o poziom bezrobocia to sytuacja jest niedobra – zaznaczał parlamentarzysta - Podjęliśmy z grupą posłów Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie kroki. W przyszłym tygodniu odbędzie się poświęcona tej sytuacji Komisja Infrastruktury, będę miał zaszczyt w tej sprawie reprezentować grupę posłów.

 

Na spotkanie w Sejmie zaproszeni są członkowie zarządu Poczty Polskiej oraz przedstawiciele związków zawodowych.

 

W naszym regionie pracę stracić mają także naczelnicy, co pozwala podejrzewać, że może dojść do ograniczenia liczby placówek pocztowych.