Jesteś tutaj: Home

Rada Miasta apeluje: Zasypmy ministerstwo wnioskami w sprawie S-10

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 28 styczeń 2015 15:32

Bydgoski samorząd wystosował do mieszkańców Kujaw i Pomorza apel o udział w konsultacjach społecznych i zabieganie o budowę drogi S-10 od Piły do węzła Czerniewice w Toruniu. Czasu na udział pozostało jednak niezbyt wiele, gdyż czas mamy do piątku.

 

 

Zasypmy ministerstwo wnioskami w sprawie budowy drogi ekspresowej S10

 

Apelujemy do mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego o włączenie się w proces konsultacji Programu Budowy Dróg Krajowych lata 2014-2023 opracowanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

 

Realizacja inwestycji, jaką jest budowa drogi ekspresowej S10 na odcinku Piła - Czerniewice w najbliższej perspektywie czasowej będzie miała kluczowe znaczenie dla rozwoju naszego regionu. Przebieg trasy umożliwi szybką i bezpieczną komunikację wewnątrz województwa, a także zapewni włączenie regionu do krajowej sieci autostrad i dróg ekspresowych.

 

Swoje poparcie można wyrazić za pomocą specjalnego formularza – wystarczy, że wypełnioną już ankietę wyślesz drogą elektroniczną na adres: konsultacjepbdk@mir.gov.pl,  lub pocztową (na adres Departamentu Dróg i Autostrad: ul. Chałubińskiego 4/6, 00-928 Warszawa, w przypadku przekazania uwag za pośrednictwem poczty decyduje data wpływu formularza do MIiR). Formularz dostępny jest również na stronie Bydgoszcz.pl.

 

O udział w konsultacjach i lobbing na rzecz budowy ekspresowej "dziesiątki" prosimy także kujawsko-pomorskich parlamentarzystów, przedstawicieli mediów oraz reprezentantów licznych organizacji społecznych i gospodarczych.

 

Wierzymy, że masowy udział w konsultacjach, wzajemna mobilizacja i szerokie poparcie tej inwestycji zakończy się sukcesem i droga ekspresowa S10 znajdzie się na liście priorytetowej Programu Budowy Dróg Krajowych lata 2014-2023.

 

Stanowisko to Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła jednogłośnie. Gotowy formularz można pobrać w załączniku.