Jesteś tutaj: Home

Król: Powinniśmy wnioskować o cały odcinek

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne wtorek, 27 styczeń 2015 20:28

Poseł Piotr Król zasiadający w Komisji Infrastruktury w rozmowie z nami podkreśla, że w jego opinii powinniśmy w konsultacjach społecznych wnioskować o cały kujawsko-pomorski odcinek S-10, czyli także o odcinek Piła – Bydgoszcz.

 

Konsultacje społeczne nad programem budowy dróg krajowych na lata 2014-2023 trwają do piątku. W tej sprawie nie ma zgodności jednak, o co powinniśmy wnioskować. Prezydenci Bydgoszczy i Torunia wraz z marszałkiem i Sejmikiem uznali, że w tym programie wystarczy nam odcinek Bydgoszcz – Toruń. Z kolei radny województwa Roman Jasiakiewicz uważa, że konieczny jest także odcinek Piła – Bydgoszcz.

 

- Z taktycznego punktu widzenia wydaje się lepszym rozwiązaniem wnioskowanie o cały odcinek od Piły przez Bydgoszcz po Toruń – wyjaśnia w rozmowie z nami poseł Piotr Król, który zachęca do wnioskowania o ten odcinek.

 

W załączniku udostępniamy gotowy formularz, zawierający wniosek o całą S-10 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Do piątku można go wysłać pod adres mailowy: konsultacjepbdk@mir.gov.pl

 

Apel posła Króla o udział w konsutlacjach:

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica