Jesteś tutaj: Home

Poseł Piotr Król apeluje o udział w konsultacjach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 22 styczeń 2015 18:51

Prezydenci Bydgoszczy i Torunia oraz marszałek województwa wspólnie zaapelowali do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju o rozpoczęcie budowy drogi ekspresowej S-10 przed 2023 rokiem. O zagrożeniu tej drogi jako pierwszy alarmował poseł Piotr Król, który apeluje do naszych czytelników o udział w odbywających się do końca stycznia konsultacjach społecznych.

- W ramach trwających konsultacji nad planem budowy dróg krajowych do 2023 roku, który prowadzi ministerstwo infrastruktury i rozwoju, chciałbym gorąco zaapelować do bydgoszczan, mieszkańców ziemi bydgoskiej i mieszkańców całego województwa kujawsko-pomorskiego, o wzięcie udziału w tych konsultacjach – apeluje na naszych łamach poseł Piotr KrólSzczególnie proszę o wnioskować o budowę drogi S-10 i S-11, które są niezwykle istotne z punktu widzenia interesu całej ziemi bydgoskiej.

 

W opinii Króla powinniśmy zabiegać o połączenie Piły z Bydgoszczą i Toruniem w ramach drogi S-10, co było w przeszłości planowane, ale ostatnie ustalenia rządowe te plany nieco opóźniają.

 

Wspólny głos w konsultacjach wyrazili prezydenci Bydgoszcz Rafał Bruski i Torunia Michał Zaleski, wraz z marszałkiem Piotrem Całbeckim, zwracając się z wnioskiem o dopisanie do rządowego planu odcinka: Węzeł Stryszek – Węzeł Czerniewice (Bydgoszcz – Toruń).

 

Zdaniem Króla powinniśmy apelować o odcinek Bydgoszcz – Nakło – Piła, gdyż zyskamy dzięki temu połączenie z drogą S11 Poznań – Piła – Koszalin. Obecnie najszybszym połączeniem Bydgoszczy z Koszalinem jest DK nr 25 przez Koronowo i Sępólno Krajeńskie i Chojnice. Ta droga w przyszłości nie będzie miała jednak zbyt dużego statusu w skali państwa.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022