Jesteś tutaj: Home

Rada Miasta zabiera głos w sprawie drogi S-10

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 21 styczeń 2015 16:13

Na środowym posiedzeniu Rady Miasta Bydgoszczy jednogłośnie przyjęli stanowiko kierowane do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w sprawie drogi ekspresowej S-10, która według najnowszych planów rządowych ma być realizowana po roku 2023. O tym zagrożeniu na sesji mówił poseł Piotr Król, który następnie wraz z radnym wojewódzkim Romanem Jasiakiewiczem podjął pracę nad redakcją stanowiska.

Rada Miasta Bydgoszczy mając na uwadze znaczenie gospodarcze i społeczne drogi krajowej S-10 dla ziemi bydgoskiej i województwa Kujawsko-Pomorskiego wnioskuje do Ministra Infrastruktury i Rozwoju o ujęcie w "Programie Dróg Krajowych na lata 2014-2023" budowy drogi krajowej S-10.

 

Miasto Bydgoszcz winno mieć lepszy dostęp komunikacyjny do najważniejszych szlaków Polski, w tym do Autostrady A1 i drogi S 11, przez Piłę, która umożliwi połączenie ze środkowym Wybrzeżem.

 

Okoliczności te mają istotne znaczenie dla rozwoju regionu i Miasta Bydgoszczy, które jest na ósmej pozycji co do wielkości miast w Polsce.

Budowa drogi S-10 wpłynie niewątpliwie na rozwój społeczno-gospodarczy i integrację województwa Kujawsko- Pomorskiego.

 

Taka decyzja byłaby zgodna z celami Programu, które mówią o budowie spójnego i nowoczesnego systemu dróg krajowych, a także z zapisami przyjętego w październiku ubiegłego roku przez rząd Dokumentu Implementacyjnego do Strategii Rozwoju Transportu, w którym mówi się o budowie krajowej „dziesiątki”.