Jesteś tutaj: Home

Sejmowa komisja zajmie się portami śródlądowymi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 06 styczeń 2015 22:19

W pierwszym kwartale roku 2015 Sejmowa Komisja Infrastruktury ma zająć się problematyką żeglugi śródlądowej oraz planami związanymi z rozwojem portów śródlądowych, o co zabiegał poseł Piotr Król. Ponadto komisja być może w ramach posiedzenia wyjazdowego odwiedzi Bydgoszcz, gdzie zajęłaby się postępem wobec inwestycji drogowych w naszym regionie.

 

Planem pracy komisji na rok 2015 zajmowano się na posiedzeniu w dniu 18 grudnia.

 

- Proszę Wysoką Komisję, aby umieściła w planie pracy punkt dotyczący żeglugi śródlądowej. Myślę, że nie tylko ja jestem pod wrażeniem raportu Najwyższej Izby Kontroli, z którym mieliśmy okazję zapoznać się w połowie tego roku. Z tego powodu chciałbym zaproponować umieszczenie w planie pracy punktu o roboczym tytule: problemy i planowane działania wspierające rozwój żeglugi śródlądowej, ze szczególnym uwzględnieniem portów śródlądowych – wnioskował poseł Piotr Król.

 

Tematyka portów śródlądowych wydaje się niezwykle ważną z punktu widzenia naszego regionu, gdyż u nas krzyżują się dwie ważne drogi wodne E40 i E70. Szansą dla Bydgoszczy mogłaby być budowa portu przeładunkowego w Łęgnowie z dróg wodnych na magistralę kolejową.

 

Tematyka o którą wnioskował poseł Piotr Król ma zostać rozpatrzona planowo w pierwszym kwartale br.

 

Posiedzenie w Bydgoszczy

O wyjazdowe posiedzenie dotyczące realizacji inwestycji drogowych w regionie bydgoskim poseł Król wnioskował już w ubiegłym roku i taki plan znalazł się w planie pracy na listopad. Z powodu dymisji byłego premiera Donalda Tuska się te plany jednak poprzekładały i ostatecznie do posiedzenia dotyczącego naszego regionu w ubiegłym roku nie doszło. Ten wniosek został jednak zapisany w planie na pierwsze półrocze 2015 roku, stąd też istnieje duża szansa, że wyjazdowe posiedzenie Komisji Infrastruktury odbędzie się nad Brdą.