Jesteś tutaj: Home

Zerwana sieć trakcyjna utrudniła funkcjonowanie pociągów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 14 grudzień 2014 23:58

W niedziele w życie wszedł nowy rozkład pociągów wszystkich przewoźników. Ruch kolejowy odbywał się w miarę sprawnie, choć pokaźne opóźnienie zaliczył przejeżdżający przez nasz region ekspres Gdynia – Berlin. Utrudnienia tego pociągu były jednak spowodowane awarią sieci trakcyjnej.

W niedzielę oczy opinii publicznej były skierowane głównie na inaugurację szybkich pociągów Pendolino. Jak donoszą media miały miejsce pewne awaria. Włoskie pociągi po kujawsko-pomorskim jednak nie jeżdżą. U nas pojawiły się za to inne problemy związane z awarią sieci trakcyjnej.

 

Pociąg ekspresowy z Gdyni do Berlina na bydgoski dworzec powinien wjechać o godzinie 8:50, z powodu awaria sieci na tym odcinku odnotował on ponad godzinę opóźnienie.

 

Po południu pojawiły się kolejne problemy, na odcinku Gniewkowo – Inowrocław (trasa Toruń – Inowrocław) pękła szyna, z tego też powodu pociągi kierowane były trasą okrężną przez Bydgoszcz, co wiązało się z około godzinnym opóźnieniem. Awarię usunięto po godzinie 19.

Inne utrudnienia związane z wdrażaniem nowego rozkładu jazdy nie były zauważalne. Pociągi Arrivy kursowały bez opóźnień, za wyjątkiem trasy przez Gniewkowo.

 

Miejmy nadzieje, że równie sprawnie pociągi będą kursować w poniedziałek, czyli pierwszy dzień roboczy wedle nowego rozkładu.

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP