Jesteś tutaj: Home

Radni złożyli ślubowanie, ale nic nie ustalili

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 27 listopad 2014 20:07

I sesja Sejmiku kadencji 2014-2018 będzie dokończona dopiero w poniedziałek. O przerwanie obrad wnioskowali radni PO i PSL. Nie spodobało się to przedstawicielom pozostałych opcji, którzy zarzucili handel stanowiskami.

 

Po wręczeniu przez Komisarza Wyborczego radnym zaświadczeń o wyborze, prowadzenie obrad powierzono najstarszemu wiekiem radnemu Zbigniewowi Pawłowiczowi z Bydgoszczy.

 

 

- To dla mnie wielki zaszczyt otwierać I kadencję V kadencji województwa kujawsko-pomorskiego. Wszystkim państwu gratuluję wyboru. Wybrano ludzi, którzy swoim doświadczeniem dają gwarancje, że będą podejmować decyzje trafne dla mieszkańców województwa – mówił Pawłowicz przed formalnym rozpoczęciem obrad.

 

Pierwszym punktem porządku obrad było odczytanie przez doktora Pawłowicza roty ślubowania, którą następnie powtarzali pozostali radni – Ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec narodu polskiego. Strzec suwerenności, interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności ojczyzny, wspólnoty samorządowej województwa i dobra obywateli. Przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.

 


 

Następnie radni kolejno ślubowali.

 

W kolejnej części obrad Sejmik miał powołać swoje prezydium, które od tego momentu miało odpowiadać za prowadzenie obrad. Na wniosek radnych Platformy Obywatelskiej zdecydowano się przerwać obrady do poniedziałku.

 

- Dwie siły polityczne, które mają największą liczbę mandatów w Sejmiku, czyli Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe, nie potrafiły dogadać się ze sobą do co obsady stanowisk. Zarówno w kwestii prezydium sejmiku , ale też i przede wszystkim marszałka i wicemarszałków – komentował zerwanie obrad radny SLD Roman Jasiakiewicz Chce przypomnieć, że dzisiejsze spotkanie i ponoszenie kosztów przez podatników jest zupełnie zbędne. Komisarz wyborczy miał obowiązek zwołać obrady w terminie 7 dniowym, czyli do poniedziałku. Można było śmiało w poniedziałek złożyć ślubowanie i dokonać wyboru.


 

Zdaniem Jasiakiewicza PO i PSL ma problem z uzgodnieniem jakie ugrupowanie będzie reprezentował piąty członek Zarządu Województwa.