Jesteś tutaj: Home

Ustalono już nazwiska radnych Sejmiku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 20 listopad 2014 16:58

Cztery dni od zakończenia głosowania udało się PKW w końcu ustalić wyniki wyborów do Sejmiku Wojewódzkiego. W skali województwa wygrywa PO z 14 mandatami, w zachodniej części regionu najlepszy wynik uzyskuje jednak PSL z 6 mandatami.

W Bydgoszczy najwyższy wynik uzyskał Zbigniew Pawłowicz (PO) 13.844 głosy, niewiele gorzej wypadł Roman Jasiakiewicz 13.133 (PO) głosy. Trzeci wynik zrobił Michał Krzemkowski (PiS) 10.505 głosów. Do Sejmiku z okręgu nr 1 weszła jeszcze Dorota Jakuta (PO) i Andrzej Walkowiak (PiS).

 

W okręgu nr 2 (powiaty: bydgoski, nakielski, sępoleński, świecki i tucholski) wygrywa PSL zdobywając trzy mandaty – Ewa Mes, Tadeusz Zaborowski, Agnieszka Kłopotek. Najwyższy indywidualny wynik uzyskuje jednak Jarosław Katulski (PO) 8996 głosów. Mandaty zdobywają tam jeszcze: Marek Witkowski (PiS) i Paweł Knapik (PO).

 

W okręgu nr 5 (powiaty: nakielski, żniński, radziejowski i mogileński) także wygrywa PSL zdobywając trzy mandaty – Dariusz Kurzawa, Ryszard Kierzek i Eligiusz Patalas. Pozostałe dwa mandaty trafiają do Adama Banaszaka (PiS) i Elżbiety Piniewskiej (PO).

 

Ciekawostką jest rozkład głosów w okręgu nr 4 (Toruń oraz powiaty: toruński i chełmiński) – tam na 6 mandatów, aż 5 trafia do Platformy Obywatelskiej.

 

PiS zdobywa w skali województwa zatem 6 mandatów. SLD będące blisko nieprzekroczenia progu wyborczego tylko 2.