Jesteś tutaj: Home

Kłopotek uważa, że Całbecki nie powinien rządzić trzeciej kadencji

Napisane przez  Ł.R. / Radio PiK Opublikowano w Regionalne wtorek, 18 listopad 2014 19:03

Szczątkowe wyniki wyborów do Sejmiku wskazują na zwycięstwo PSL, przy podziale mandatów będą mogli oni liczyć jednak na około 5 radnych, stąd też cały czas największą siłą będzie w tej izbie samorządowej Platforma Obywatelska. Polskie Stronnictwo Ludowe zamierza kontynuować koalicję z PO.

W Rozmowie dnia radia PiK poseł PSL Eugeniusz Kłopotek przyznał, że dobrze by było, aby w tej kadencji marszałkiem była osoba związana z zachodnią częścią województwa -   Nie dziwię się tym oczekiwaniom, że tym razem powinien być marszałek z tego okręgu, czyli z Bydgoszczy, z tej strony Wisły – tłumaczył w radiu Kłopotek.

 

- Dwie kadencje był marszałek Achramowicz z Torunia, następnie dwie kadencje był marszałek Całbecki z Torunia, a wiec aż ciśnie się na usta powiedzenie, że tym razem powinien być marszałkiem kandydat wyłoniony z tej strony Wisły. Idąc na skróty nazwijmy to – z Bydgoszczy – kontynuował parlamentarzysta.

 

PSL decyzję w sprawie tego kto będzie marszałkiem zamierza jednak pozostawić PO - Z naszej strony będą jedną sugestie, aby ten ciężar przenieść jednak na zachodnią stronę Wisły. Wszystko zależy od włocławian.