Jesteś tutaj: Home

Jest miejsce zarówno dla transportu autobusowego i kolejowego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 27 październik 2014 17:43

W czwartek w Bydgoszczy rozpocznie się Kongres Transportu Publicznego organizowany przez doradców gospodarczych TOR. W rozmowie z nami jeden z ekspertów Jan Król odnosi się do przyszłości transportu kolejowego.

Odnosi się on pozytywnie do polityki Unii Europejskiej na lata 2014-2020 - Jest ona bardzo dobra ponieważ więcej pieniędzy trafi na rozwój transportu publicznego.

 

Wyraża on jednak lekki niepokój o to, czy kolej wykorzysta szansę, jaką ma być nacisk Europy właśnie na tę gałąź transportu - Jeżeli będą dobre projekty, to kolej będzie się mogła rozwijać. Problem jednak w tym, że do tej pory nie było za dużo takich projektów. Miejmy nadzieje, że kolej się lepiej przygotuje do tej perspektywy i podoła wyzwaniom.

 

- Ludzie chcą jeździć koleją – podkreśla Jan Król, ale zaznacza przy tym, że transport kolejowy musi być właściwie zorganizowany.

- Komunikacja autobusowa powinna być komplementarna – wyjaśnia w rozmowie z nami Król - Jeżeli kolej nie przedstawia dobrej oferty, to pasażerowie wybierają autobusy.

 

Reasumując stwierdza jednak - Jest miejsce zarówno dla transportu kolejowego i autobusowego.

 

W jaki sposób sprawić, aby pomiędzy transportem autobusowym i kolejowym panowała harmonia eksperci będą debatować w czwartek na Kongresie Transportu Publicznego w Operze Nova.

 

Jan Król jest prezesem Stowarzyszenia Inicjatywa dla Infrastruktury.

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica