Jesteś tutaj: Home

W sprawie lokalizacji Zarządów Dorzeczy Wisły i Odry już wkrótce powinniśmy poznać konkrety

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 13 październik 2014 12:21

Według planów Rady Ministrów i Ministerstwa Środowiska nowe prawo wodne powinno obowiązywać już od 1 stycznia 2015 roku. Póki co nie ustalono nawet, gdzie mieścić ma się siedziba Zarządu Dorzecza Wisły, gdzie jednym z głównych kandydatów do tej lokalizacji jest Bydgoszcz. Na przełomie października i listopada powinniśmy już poznać jednak jakieś konkrety.

Obecnie projekt ustawy znajduje się na etapie uzgodnień międzyresortowych. W sierpniu odbyła się konferencja uzgodnieniowa, zaś obecnie opracowywany jest projekt ustawy oparty o ustalenia tej konferencji. Według harmonogramu Rada Ministrów powinna ostateczny projekt przyjąć do końca października. Chyba, że z powodów administracyjnych dojdzie do jakiś poślizgów.

 

Następnie projekt miałby trafić pod prace Sejmu i Senatu. Jeżeli prawo to ma obowiązywać już od nowego roku, to czasu na prace nad nim posłowie będą mieli niewiele. Ustawa ta będzie ważna nie tylko z powodu utworzenia Zarządu Dorzecza Wisły, ale także będzie to ważny instrument prawny zarządzania funkcjonowaniem polskich rzek. Przede wszystkim ta ustawa dostosuje jednak polskie prawodawstwo do dyrektyw Unii Europejskiej.

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica