Jesteś tutaj: Home

Kandydat do Sejmiku z Chojnic chce postawić na kolej i współprace z Bydgoszczą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 06 październik 2014 20:39

Adam Gogacz zamierza ubiegać się o mandat radnego Sejmiku województwa pomorskiego z listy SLD. Jego głównym postulatem będzie walka z bezrobociem poprzez rozwój kolei, także w kierunku województwa kujawsko-pomorskiego.

 

- Nie można oczekiwać, że każdemu uda się znaleźć pracę w miejscu zamieszkania w mieście powiatowym – wyjaśnia nam Adam Gogacz Rozwijając kolej damy mieszkańcom szansę na szybkie dojazdy do większych ośrodków.

 

W pierwszej kolejności zamierza on walczyć o włączenie Chojnic do trójmiejskiej kolei metropolitarnej. Zaznacza on jednak, że w perspektywie Chojnic zawsze powinna znajdować się Bydgoszczy oraz tereny Krajny.

 

- Połączenie z Bydgoszczą mamy, ale jest one dość słabe. Pociągi mogłyby jeździć szybciej i mogłoby być ich więcej – przyznaje w rozmowie z nami Agam Gogacz. W jego opinii ważne będzie skomunikowanie Chojnic też poprzez linię nr 281 z Gnieznem, przez Sępólno Krajeńskie, Więcbork, Nakło i Kcynie, choć przyznaje, że bez woli władz kujawsko-pomorskiego będzie to trudne.

 

- W latach 2014-2020 Unia Europejska będzie wspierać rozwój kolei. Jest to tak naprawdę ostatnia szansa, której jeżeli nie wykorzystanym, to zostaniemy kolejową białą plamą – stwierdza kandydat na radnego.

 

- Leżymy na granicy województw, stąd też ekonomicznie jesteśmy skazani na bliską współpracę z Bydgoszczą – mówi nam Gogacz - Kiedyś wielu mieszkańców Chojnic pracowało w Bydgoszczy. Podróż pomiędzy naszymi miastami koleją jest przede wszystkim bezpieczna. Jeżdżenie każdego dnia samochodem ponad 100 km przy takim stanie dróg wiąże się mimo wszystko z jakimś ryzykiem.

 

Adam Gogacz wystartuje z listy SLD w okręgu nr 1 (obejmuje on powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, lęborski, słupski oraz miasto Słupsk) z pozycji 14 (ostatniej).