Jesteś tutaj: Home

Z Bydgoszczy do Warszawy w niecałe 3 godziny (przez Inowrocław)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 19 sierpień 2014 12:02

W grudniu PKP Intecity uruchomić chce nowy pociąg TLK ,,Kujawiak”, który połączy Bydgoszcz z Warszawą w niecałe 3 godziny. Inowrocławianom ta podróż zajmie niecałe 2,5 godziny. ,,Kujawiak” pojedzie także przez Nakło nad Notecią.

 

Tradycyjnie w grudniu dojdzie do zmian w rozkładach jazdy pociągów. Przez nasz region przestaną jeździć pociągi ekspresowe z Gdańska do Warszawy, które zostaną zastąpione przez Pendolino na trasie przez Iławę. W zamian PKP Intercity uruchomi pociąg TLK ,,Kujawiak” z Piły do Warszawy i Terespola przez Bydgoszcz i Inowrocław.

 

Na tych zmianach powinni zyskać podróżni, gdyż z racji, że nie będzie to pociąg ekspresowy EIC bilety będą tańsze, a dodatkowo czas podróży się znacznie skróci, że właściwie można mówić o nowej jakości podróży ze stolicą. Podróż z Bydgoszczy do Warszawy PKP szacuje na 2 godziny i 55 minut.

 

Będzie to możliwe dzięki pominięciu wydłużających podróż Torunia i Włocławka. Pociągi z Inowrocławia pomkną w kierunku południowym magistralą węglową, aż następnie skręcą w magistralę Berlin – Warszawa.

 

Połączenie to będzie wykonywał pociąg ED74, który produkowany jest przez PESA Bydgoszcz.

 

Nadmienić tutaj należy, że pociągi EIC z Gdańska do stolicy przez kujawsko-pomorskie jeździły przez ostatnie lata tymczasowo, na czas remontu wschodniej magistrali łączącej te dwa miasta.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022