Jesteś tutaj: Home

Młoda radna straciła mandat, bo nie złożyła zeznania majątkowego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 14 lipiec 2014 15:07

Decyzją Komisarza Wyborczego radna gminy Lniano (powiat świecki) Agnieszka Gołembiewska nie będzie pełnić dalej swojej funkcji samorządowej. Przyczyną odwołania radnej było nie złożenie w terminie oświadczenia majątkowego za rok 2013.

Agnieszka Gołembiewska w 2010 roku była najmłodszą radną w gminie Lniano (24 lata), rok później na kilka miesięcy objęła także funkcję sołtysa w sołectwie Mukrz. Co jest jednak ciekawe, do objęcia funkcji radnej wystarczyło jej zaledwie 27 głosów.

 

Zapał do działalności publicznej jednak z czasem zaczął opadać i radna przestała być aktywna. Do maja nie złożyła wymaganego ustawą oświadczenia majątkowego, a w ubiegłą środę wojewoda opublikowała w Dzienniku Urzędowym Uchwałę Komisarza Wyborczego o wygaśnięciu mandatu radnej. Z powodu kończącej się kadencji, w jej miejsce nie będzie powołany nowy radny.

 

W roku 2012 z tytułu pełnienia funkcji radnej gminny oraz przez kilka miesięcy sołtysa, uzyskała diete w wysokości 4,2 tys. zł, czyli trochę więcej od dwumiesięcznego wynagrodzenia bydgoskiego radnego.