Jesteś tutaj: Home

Polscy handlowcy jednoczą się aby konkurować z Biedronką

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 06 lipiec 2014 23:37

Pod koniec czerwca sieć dyskontów PoloMarket z siedzibą pod Pakością (powiat inowrocławski) weszła w skład Grupy Handlowej PL Plus, która ma być odpowiedzią polskiego kapitału na agresywną ekspansje sieci zagranicznych.

Grupa PL Plus do 2016 roku planuje zintegrować około 2 tys. sklepów wokół marki ,,Lubie”. Już dzisiaj udało się osiągnąć połowę tego założenia. Sieci mają zachować swoje szyldy i autonomię, współpracować zamierzają jednak ze sobą przy szukaniu zaopatrzenia, dzięki czemu nabędą produkty na dużo lepszych warunkach.

 

Obok PoloMarketu w skład GH PL Plus weszły sieci Piotr i Paweł, Bać-Pol i Topaz. Marka ,,Lubie” przekroczyła już 3% udziału w całości sprzedaży w Polsce.

 

Konsolidacja polskich sieci ma być odpowiedzią na coraz większą ekspansję w nasz krajowych rynek zagranicznych sieci. Handlowcy alarmują, że portugalski kapitał związany z Biedronką przejął już około ćwierć rynku w Polsce.

 

Sieć PoloMarket z główną siedzibą w powiecie inowrocławskim liczy około 420 sklepów W roku 2014 firma ta planuje otworzyć około 50 sklepów.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: