Jesteś tutaj: Home

Arriva chce promować kolej i uruchamia połączenie do Ciechocinka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 23 czerwiec 2014 13:02

W weekendy i święta z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka pojedziemy pociągiem za symboliczną złotówkę, w ten sposób przewoźnik Arriva RP chce pomóc zaprzyjaźnionemu Domowi Dziecka, ale przede wszystkim promować podróżowanie koleją.

Ruch kolejowy do Ciechocinka został zawieszony 2,5 roku temu z powodu braku rentowności. Inicjatywa Arrivy ma na celu pokazanie, że kolej może być atrakcyjnym i przyjaznym środkiem transportu, stąd też firma ta zdecydowała się uruchomić 4 połączenia w dnie weekendowe. Pociągi będą kursować na trasie Toruń Wschodni – Aleksandrów Kujawski – Ciechocinek.

 

- Jest to w pełni nasza inicjatywa bez wsparcia ze strony samorządów – wyjaśnia nam Joanna Parzniewska z biura prasowego Arriva RP.

Środki pozyskane ze sprzedaży biletów na odcinku Ciechocinek – Aleksandrów Kujawski trafią na Dom Dziecka, ponadto do każdego sprzedanego biletu Arriva dołoży drugą złotówkę.

 

Jak przekonuje nas biuro prasowe, celem tej inicjatywy nie jest osiągnięcie bezpośrednio zysku, lecz promocja korzystania z kolei. Arriva liczy, że podjęte działania pozwolą na ożywienie w przyszłości połączenia z Ciechocinkiem tak jak miało to miejsce w przeszłości.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: