Jesteś tutaj: Home

Kłopotek: Premier boi się odwołać ministra Sienkiewicza

Napisane przez  Redakcja / Radio PiK Opublikowano w Regionalne wtorek, 17 czerwiec 2014 14:08

W rozmowie na antenie Radia PiK poseł PSL Eugeniusz Kłopotek podtrzymuje swój pogląd, że premier powinien złożyć honorową dymisje, w przeciwnym wypadku będą potrzebne przyśpieszone wybory. Wniosek o samorozwiązanie parlamentu zamierza złożyć we wtorek Janusz Palikot.

 

- Jednak coś się stało i coś poważnego – mówił w rozmowie z dziennikarzem Radia PiK Eugeniusz Kłopotek, który nie zgadza się z decyzją premiera Donalda Tuska, który stanowczo dał do zrozumienia, że nie poda się do dymisji.

 

- Premier boi się odwołać ministra Sienkiewicza – twierdzi Kłopotek, który podejrzewa, że minister Bartłomiej Sienkiewicz mógłby wówczas wyznać, że na rozmowy z prezesem NBP poszedł z inicjatywy premiera Tuska - Być może to nie było tak, że to Belka przyszedł do Sienkiewicza, ale Sienkiewicz przyszedł do Belki, bo tego oczekiwał od niego jego szef.

 

- Jeżeli nie będzie wymiany rządu to konieczne będą przyśpieszone wybory – mówił w radiu stanowczo poseł Eugeniusz Kłopotek.

Wniosek o samorozwiązanie Sejmu najprawdopodobniej we wtorek złoży Twój Ruch Janusza Palikota.

 

Polityka zeszła nie wiem czy nawet na dno, czy nie jest to za delikatne słowo – podsumował poseł Kłopotek aktualną sytuację społeczno-polityczną.

 

Dzisiaj o godzinie 20 pod Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy odbędzie się manifestacja przeciwko rządowi Donalda Tuska.