Jesteś tutaj: Home

Krupa: Grupa trzymająca władze pod wodzą Donalda Tuska

Napisane przez  Ł.R. / Radio PiK Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 16 czerwiec 2014 13:04

Tematem przewodnim dyskusji w programie ,,W samo południe” radia PiK były opublikowane przez ,,Wprost” rozmowy współpracowników premiera Tuska. Tę aferę poseł Łukasz Krupa z Twojego Ruchu porównuje do grupy trzymającej władze jaka miała powstać za czasów rządów SLD gdy premierem był Leszek Miller.

 

- Jest to grupa trzymająca władzy pod wodzą Donalda Tuska – mówił na antenie Radia PiK Łukasz Krupa - Jest zapis w Konstytucji zabraniający finansowania deficytu przez Narodowy Bank Polski. Tutaj mamy do czynienia jak wynika z tych taśm politycznym dilem.

Rządu próbował bronił poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski, który twierdził, że nagrano prywatne rozmowy, które nie powinny mieć tak wysokiej rangi.

 

- Nic bardziej nie pogrąża tego rządu niż to, że minister który nadzoruje służby, daje się w taki sposób nagrać - nie krył oburzenia obecną sytuacją wiceprzewodniczący Sejmiku Krystian Łuczak z SLD.

 

Dzisiaj o godzinie 15:00 premier Donald Tusk ma się na specjalnej konferencji prasowej odnieść do nagrań opublikowanych przez tygodnik ,,Wprost”. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jeżeli premier sam nie złoży dzisiaj dymisji, to jego partia złoży wniosek o wotum nieufności dla tego rządu. PiS chce aby opozycja wyłoniła nowego premiera. Janusz Palikot uważa, że obecny parlament nie ma już mandatu demokratycznego i jedynym wyjściem jest rozpisanie przyśpieszonych wyborów i do tego będzie dążyć jego partia. 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica