Jesteś tutaj: Home

Kłopotek: Rząd powinien podać się do dymisji

Napisane przez  Ł.R. / TVN24 Opublikowano w Regionalne niedziela, 15 czerwiec 2014 14:08

Zdaniem posła PSL Eugeniusza Kłopotka jedynym honorowym wyjściem dla premiera jest złożenie dymisji rządu co oznaczać mogłoby przedterminowe wybory. Polską sceną polityczną wstrząsnęły opublikowane przez tygodnik ,,Wprost” nagrania rozmów na najwyższych szczeblach władzy. Czeka nas zapewne bardzo gorący tydzień.

 

Odnoszę wrażenie, że premier ma tylko jedno honorowe wyjście - złożenie dymisji rządu – powiedział w programie ,,Kawa na ławę” na antenie TVN24 poseł Eugeniusz Kłopotek z PSL. Jest to deklaracja na tyle poważna, że pada z ust przedstawiciela partii tworzącej koalicję rządową.

PiS domaga się zwołania w trybie pilnym nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu, na którym premier miałby wyjaśnić opinii publicznej, to co opublikował na swoich stronach internetowych Wprost.

 

Jeszcze dzisiaj pod Kancelarią Premiera w Warszawie Ruch Narodowy organizuje antyrządową manifestacje, której uczestnicy będą domagali się natychmiastowej dymisji rządu Donalda Tuska.

 

Na jednym z nagrań minister Bartłomiej Sienkiewicz stwierdza, że państwo polskie istnieje czysto teoretycznie. Na innym ten sam polityk negocjuje z prezesem NBP Markiem Belką wsparcie przez tą instytucje rządu w trudnym okresie, po przez pomoc w finansowaniu deficytu, w zamian oczekując dymisji ministra Rostowskiego. Opublikowano także rozmowę pomiędzy byłym ministrem Sławomirem Nowakiem z byłym wiceministrem finansów, gdzie ten pierwszy w związku z prowadzoną u jego żony kontrolą skarbową prosi o pomoc w obawie, że kontrola może wykazać niekorzystne dla tego polityka kwestie.