Jesteś tutaj: Home

Wyremontują 7 km drogi krajowej nr 25

Napisane przez  Redakcja / E-krajna.pl Opublikowano w Regionalne piątek, 30 maj 2014 18:44

Na terenie powiatu sępoleńskiego planowany jest remont 7 kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 25, która łączy Bydgoszcz z Chojnicami. Wyremontowany zostanie odcinek od ronda im. Kazimierza Wielkiego na wjeździe do Sępólna Krajeńskiego w kierunku Bydgoszczy i powiatu tucholskiego.

Podróżni którzy jadą DK 25 w kierunku północnym zauważyć mogą, że po przekroczeniu granicy powiatu sępoleńskiego stan nawierzchni gwałtownie się pogarsza. Kilka miesięcy temu mieszkańcy Sępólna blokowali ulice, chcąc tym samym przypomnieć władzom państwowym o problemach tego powiatu. Co prawda ich żądanie wybudowania obwodnicy na razie nie będzie zrealizowane, ale w najbliższych dniach ma ruszyć remont odcinka DK 25.

 

Przed tygodniem w Sępólnie Krajeńskim gościł sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Zbigniew Rynasiewicz. Ta wizyta miała mieć duży wpływ na tę decyzje.

 

Prace remontowe mają się odbyć w dniach 5-27 czerwca.


Jest jednak w tej informacji także coś niepokojącego, a sposób załatwienia sprawy budzi wątpliwości i częściowo odsłania mechanizmy działania państwa pod obecnymi rządami. Wychodzi bowiem na to, że "dostaniemy" nową drogę, nie dlatego, że się nam należała, że wreszcie przyszła nasza kolej, bo inne ważniejsze szlaki już zostały wybudowane, tylko przede wszystkim dlatego, że ktoś nam ją... załatwił – komentuje tę sytuację redaktor Paweł Szydeł na łamach portalu E-Krajna.pl