Jesteś tutaj: Home

Zdaniem radnego pogwałcono podstawowe swobody obywatelskie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 28 październik 2012 23:13

Radny Tomasz Rega na blogu zarzuca władzom klubu Olimpii Grudziądz, że dopuścili się pogwałcenia podstawowych swobód obywatelskich, które gwarantuje Konstytucja.

 

Decyzją władz klubu biletu na mecz Olimpia – Zawisza nie mogli kupić osoby zameldowane w: Bydgoszczy, Koronowie, Laskowicach Pomorskich, Świeciu, Jeżewie, Włocławku, Łodzi i Lubinie.

 

To do czego doszło w Grudziądzu bez wątpienia jest pogwałceniem praw i swobód obywatelskich. Ze smutkiem muszę stwierdzić iż kibiców w naszym kraju traktuje się jak ludzi drugiej kategorii – napisał radny Tomasz Rega na swoim blogu - Nikomu na przestrzeni dziejów na dłuższą metę nie opłacało się dzielenie ludzi ze względu na kolor skóry czy też odmienne poglądy. Mam nadzieję iż podobnie będzie w tym przypadku.

 

Mecz decyzja wojewody Ewy Mes rozegrany miał zostać bez udziału zorganizowanej grupy kibiców przyjezdnych. Zorganizowany wyjazd w praktyce oznacza, że zainteresowany klub (w tym przypadku Zawisza) występuje do organizatora meczu (Olimpii) o przydział biletów dla swoich fanów. Przed meczem lista wyjazdowa wraz z peselami musi zostać dostarczona do organizatora oraz Policji. Wprowadzenie selekcji opartej o miejsce zamieszkania znacznie jednak wybiega ponad zalecenia wojewody.

 

Do podobnego incydentu doszło w maju na meczu Warty Poznań z Zawiszą Bydgoszcz. Tam bilety sprzedawane były tylko osobom zameldowanym w Wielkopolsce. Kibice Zawiszy sprawę skierowali do Rzecznika Praw Obywatelskich. Ten przyznał im racje i wezwał Wartę Poznań do wyjaśnień i usunięcia kontrowersyjnego zapisu w regulaminie.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Kto odpowiada za pocisk pod Bydgoszczą?