Jesteś tutaj: Home

Pseudokibice obrzucili policjantów jajkami i kamieniami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 28 październik 2012 15:47

Wczoraj informowaliśmy Państwa o tym, że klub Olimpii Grudziądz zdecydował się nie sprzedawać biletów na mecz derbowy mieszkańcom Bydgoszczy. Kilku kibicom puściły nerwy i w kierunku policjantów poleciały jajka, kamienie i butelki.

 

Decyzją wojewody mecz  pomiędzy miejscową Olimpią a Zawiszą Bydgoszcz odbył się bez udziału zorganizowanej grupy kibiców gości. Tą decyzję wojewody działacze z Grudziądza odebrali jednak jako zakaz sprzedaży biletów mieszkańcom Bydgoszczy i innych gmin które kibicują Zawiszy. Pojawiają się tutaj wątpliwości czy nie doszło do naruszenia swobód obywatelskich które gwarantuje Konstytucja.

 

Doszło na pewno jednak do naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji - Niestety poza stadionem doszło do zdarzenia podczas, którego pseudokibice bydgoskiej drużyny naruszyli nietykalność cielesną  funkcjonariuszy policji  zabezpieczających imprezę sportową. W stronę policjantów czterech  mężczyzn rzuciło kamieniami  i szklanymi butelkami.  Agresywni mężczyźni zostali zatrzymani. Trzech z nich to mieszkańcy Bydgoszczy. W stosunku do jednego sąd wydał już zakaz stadionowy. Czwarta zatrzymana osoba to mieszkaniec Polkowic. Tylko jeden z zatrzymanych był trzeźwy. Pozostali mieli od 0,5 promila do 2,5 promila alkoholu – wyjaśnia kom. Monika Chlebicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

 

Za napaść na funkcjonariuszy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora zatrzymani w dniu wczorajszym zostali objęci dozorem policyjnym wraz z poręczeniem majątkowym.

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Kto odpowiada za pocisk pod Bydgoszczą?